Fiorino | Fun Club Aksesuar Tuning Modifiye | Forum


Hangi Yağ Katkısını Kullanıyorsunuz?
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 165
Mesaj: 1,790
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 15-10-2011


Arkadaşlar konu başlığındanda anlaşıldığı gibi, sormaya çalıştığım Yağ katkısı ve motor koruyucular..

Ben yaklaşık 5-6 yıldır araçlarımda BorPower Kullanırım,emin olun bu ürün öyle böyle değil tek kelimeyle şahaser, son olarak Fiorinoma dün buluşmadan döndükten sonra BorPower,i koydum Fiyatı 55 TL. ama inanın değer,aracını seven dostlara şiddetle tavsiyemdir..


Not:Reklam yapıyorum gibi bir hisse kapılmayın,benim NNT firmasıyla uzaktan yakından bir bağım vs yoktur..

120dv.jpg

BORPOWER

Otomotiv ürünümüz BORPOWER, sistemde kullanılan yağa ilave edildikten sonra; nano boyuttaki MCDP kristallerinin yaklaşık %60'ı metal yüzeylere çakılarak yüzey sertleşmesi ve kalitesini artırır ve neredeyse sürtünmesiz bir yüzey oluşmasını sağlar. Geriye kalan yaklaşık %40'lık MCDP kristali ise çalışma anında yağ molekülleri arasına homojen şekilde dağılarak, yağın temas ettiği yüzeylerdeki çizikleri pürüzsüz olacak şekilde, hareketli MCDP kristalleri ile doldurur.

Böylece, öncelikle metallerin birbirine temasının önüne geçer, daha sonra çalışan yüzeyler arasında bir bilye misali yuvarlanma yaparak sürtünmeyi minimize eder.

Hiçbir mineral veya sentetik yağ; aşınmaların, parçacık kopmalarının, sürtünmeden ve basınçtan oluşan ısının önüne tam olarak geçememektedir. Ancak BORPOWER, nano ölçekli MCDP kristallerinin spesifik ısı kapasitesi ve ısı iletkenliği yüksek olması ve doğada elmastan sonraki en sert ikinci maden olması gibi fiziksel özellikleri sayesinde sürtünmenin, aşınmanın ve hararet yükselmelerinin önüne geçmektedir.

BORPOWER'IN GÖREVLERİ

> BORPOWER ürünleri daha iyi yanma sağlar, pistondaki oluşabilecek karbon ve kükürt oluşumunu engeller.
> Hareket halindeki motor büyük strok altında çalışır. Bu sebepten dolayı yüksek ısı açığa çıkar. Ortaya çıkan yüksek ısı, sistemin normal çalışmasını sağlayan yağların kimyasal yapısını bozup, karbonlaştırmaya başlar. BORPOWER, ısının kaynağı olan sürtünmeyi minimize edeceği ve ayrıca bor madeninin fiziksel özelliği olan spesifik ısı kapasitesinin ve ısı transferinin yüksek olmasından dolayı, karbon oluşumunu tamamen veya büyük oranda engeller. Ayrıca, mekanik aksamların ömürlerini uzattığı gibi sistemin çalışmasına yardımcı ekipmanların da daha uzun vadede çalışmasını sağlayıp sarf malzeme, bakım ve işçilik maliyetlerinin düşmesini sağlar.
> Bazı motorların sorunu; yağın yüksek sıcaklıktan karbonlaşarak azalmasıdır. Ürünümüz, kaynağı sürtünme olan ısıyı minimize edeceği için, yağdaki karbonlaşma oranını da düşürecektir. Buna paralel olarak, birim zamanda eksilen yağı, minimize eder. Böylece yağ maliyetlerinin düşmesini sağlar.
> Motor yağ pompasının dişlilerini, pompalarda aşınmalardan kaynaklanan basınç kayıplarını önler ve ömürlerini arttırır.
> Motor içerisinde yağın temas ettiği tüm noktalarda nanometrik bir koruma zarı oluşturan MCDP kristalleri daha iyi bir yağlama sağlayacaktır. Bu da; aşınmaların, yatak sarmalarının, kırılmaların büyük oranda önüne geçilmesini sağlar.
> Sıfır motorlarda kullanılması halinde, aşınmaları başlamadan önler veya minimize eder. Bu da motorun deformasyon ve kötü etkilerden ilk günden itibaren korunmasını sağlar.
> Bor madenin ısı iletkenliği sayesinde; motorun yüksek hararetten dolayı yatak sarması gibi sorunları büyük oranda önlenir.

BORPOWER'IN AVANTAJLARI

> % 5-%20 aralığında yakıt tasarrufu sağlar,
> %10 güç artışı meydana gelir,
> Yağ ömrünü %100'e kadar uzatır,
> Harareti önler,
> CO2 egzoz emisyonunda %25-%30 aralığında düşme sağlar,
> Vibrasyonu düşürür ve ortamdaki gürültüyü (db) azaltır,
> Yağ kaçaklarının oluşumu önler veya minimize eder,
> Yağ tüketimini düşürür,
> Aşınmaları tamamen önler veya minimize eder,
> Üstün koruma niteliği sayesinde soğuk havalarda dahi ilk çalışma aşınmalarının önüne geçer,
> Karbon oluşumunu önler veya minimize eder,
> Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı üstün direnç gösterir, böylelikle yapısında bozulma olmaz, sürekli kullanım halinde sınırsız koruma sağlar,
> Yüksek ısı iletkenliği sayesinde tortu ve birikinti oluşumunu önler,
> Yağ pompalarının en çok aşınan sarı dişlileri, bor elmas kristalleri ile kaplanacağı için aşınma çok daha geç olacak ve sarf malzeme bakım ve işçilik masrafları düşecektir,
> Turbolu araçların en büyük problemi olan; turbo milinin ısınmasını ve aşınmasını azaltarak, turbonun ömrünü uzatır,
> Sıfır motorlarda kullanılması, aşınmaları büyük oranda önler,
> Sarf malzeme giderlerini, bakım ve işçilik masraflarını büyük oranda düşürür.

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 97
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-05-2011

bu ürünü bundan önceki aracımda (2005 accent 1.3 admire otomatik benzin/lpg) kullanmıştım. aracı ikinci el 59 bin km de aldıktan sonra bu katkıyı koydum. yukarıdaki sayılan özelliklerin bir kısmını fark ettim. ancak bariz farklar olmadı çok ufak farklar oldu. sonuç olarak alınabilir ama mucize beklemeyin. fioma henüz bunu eklemedim. garantisi bitince belki eklerim.

Cevapla
.
Konu: 451
Mesaj: 2,197
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 29-11-2010

Sevgili kardeşim;
Paylaştığın haber ve makale için teşekkürlerimi sunarım. Ancak bu ve benzeri konularda daha önce forumda bir makale olarak yayınlanmıştı.
işte burada;
http://www.fiorinofunclub.com/mybb/konu-...e-633.html

Bundan da öte ticari olarak satılan bor ürünlerinin gerçekten bir işe yarayıp yaramadığı her zaman tartışma konusu olmuştur.

Araçlarda motor katkısı hakkında da yine forumumuzda şöyle bir konu vardı;
http://www.fiorinofunclub.com/mybb/konu-...r-649.html

Ayrıca motor yağları hakkında genel bir bilgi olarak yine forumumuzda geniş bir makale yayınlamıştık.

http://www.fiorinofunclub.com/mybb/konu-...u-250.html
(motor yağları hk da makale )

Yani özet halinde söylemek gerekirse, dünyada rezerv olarak en fazla ülkemizde bulunan ve birçok teknolojik üründe kullanılan, BOR madeni ile ilgili birçok araştırmalar yapılmış, Bu madenden türetilen birçok son ürün de piyasaya arz edilmiştir.

Ancak önerilen şu dur ki, Bu ürünler piyasada henüz yenidirler. Bu sebepten uzun vade de ne gibi sonuçlar doğurcağı halen belli değildir.

Aslında araçlarımızda kullanmış olduğumuz '' tam sentetik '' motor yağlarına da extradan katkı ürünü koymak benim fikrimce uygun da değildir.

Cevapla
.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Istanbulda hangi kopru yasak? lojistik9p 3 1,943 24-12-2016, Saat:18:10
Son Yorum: lojistik9p
  hangi istasyondan yakıt alıyorusunuz ? zealous 20 9,429 24-12-2016, Saat:15:47
Son Yorum: ayhaneröz
  Otomobil testleri hangi kriterlerde yapılmaktadır? isoskeisos 0 1,254 19-08-2011, Saat:23:59
Son Yorum: isoskeisos

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.