Fiorino | Fun Club Aksesuar Tuning Modifiye | Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: En İyi H4 Ampul Hangisidir ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Xenon yerine mevcut ampüllerin daha parlak vede aydınlık olanları var ? Uzun ömürlü vede uygun olanı hangisi siz ne kullanıyorsunuz ?

Şu ürünler iyi deniyor ?

Osram H4 Night Braker %90 Fazla+%10 Fazla Beyaz Işık

http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h...d=20024642

ve Bosch Xenon Silver

http://www.bosch.com.tr/content/language...4_6130.htm
Osram H4 Night Braker %90 Fazla+%10 Fazla Beyaz Işık
bende taktırmak istiyorum ama cesaret edemedim doğrusu sad
(14-12-2011, Saat:01:42)Admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Xenon yerine mevcut ampüllerin daha parlak vede aydınlık olanları var ? Uzun ömürlü vede uygun olanı hangisi siz ne kullanıyorsunuz ?

Şu ürünler iyi deniyor ?

Osram H4 Night Braker %90 Fazla+%10 Fazla Beyaz Işık

http://www.hepsiburada.com/Liste/osram-h...d=20024642

ve Bosch Xenon Silver

http://www.bosch.com.tr/content/language...4_6130.htm

Serkan hocam ben size daha farklı bir marka önereceğim İNTEC bu ürün japon malı ve kalite bir ürün, yanıiı gerçek xenon gibi ayırt etmek çok güç, fiorinomdan önceki aracımda bu markayı bizzat kullandım, aldığım tepki Ooo abi hayrola Xenon yapmışsın smile oluyordu. Bende hıhıı der hiç bozmazdım smile Gece resimleri varmı diyeceğini düşünerek iki resim ekliyorum umarım yararlı olabilirim...

136th.jpg136tn.jpg
peki bu intec göz alıyormu xenon gibi
(14-12-2011, Saat:16:22)machine_up Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]peki bu intec göz alıyormu xenon gibi

Benim farlarım mercek modifiyeliydi o yüzden hiç sorun yaşamadım.fakat bence bu durum tamamen far ayarının düzgünlüğüyle ilgili..
Merhabalar. Bundan yaklaşık bir yıl önce aracıma philips racing vision halogen ampülleri aldım. Kullandığım süre boyunca çok memnun kaldım, Hem kısa hem uzun farlardan... Yağmurlu ve sisli havalarda bile aydınlatması çok iyiydi. Fakat ömrü çok kısa geldi bana. 300 saat ömrü var. Ben bir yılda yaklaşık olarak 40000km kullandım. Youtube da bir test kanalı var, karşılaştırmalı olarak performans ampüllerini test ediyor. Testi yapan adan yorumlarda kendisine hangisini tavsiye edersin diye sorduklarında hep aynı cevabı veriyor; philips white vision.

Racing vision: max 3500k renk sıcaklığı, %150 daha fazla ışık, 150 saat ömür, 1500 lümen
White vision: 3700k nın üzerinde renk sıcaklığı, %60 daha fazla ışık, 450 saat ömür, 1500 lümen

Şimdi, karşılaştırmalarda da görüleceği gibi racing vision çok daha iyi bir aydınlatma sağlıyor. Ama testin yapan elemanın yorumu şu;
Kamera çekimlerinde racing daha parlak görülebilir ama sürüş yaparken ben white vision da daha iyi bir görüş izlenimi aldım. Ayrıca racing in nesnelerden geri yansıması rahatsız edici olabiliyor. Ayrıca white vision hem daha ucuz, hem de daha uzun ömürlü.

Bunun gibi bişeyler diyor. Şimdi ben kısalarda çok değil fakat uzunlarda bu yansıma olayından biraz rahatsız oluyordum. Üstüne 1 yılda ömrü bitince, farklı bir ürüne yönelme ihtiyacı hissetim. Bir youtuber gibi her ampülü alıp deneyecek vaktim ve param olmadığı içinde, amerikayı yeniden keşfetmek yerine bunu daha önce yapan birini takip etmeye karar verdim.

Bir yıl önce racing vision u 80 tl ye almıştım. Şu an güncel fiyatı 116.55 tl. Ben 100tl ye white vision siparişi verdim. Kullandıktan sonra görüşlerimi paylaşırım. Bu akşam cyclops gibi gezmemek için aracın edavat çantasında sakladığım bosch un stock lambalarını taktım. Philips gerçekten aldığı paranın hakkını veriyor, bunu bir kez daha anladım.
Herkese keyifli sürüşler.
Philips white vision ampülleri dün gece 5 saatlik bir gece sürüşünde test etme imkanı buldum. Aydınlatmadan çok memnum kaldım. Racing vision da kısalar daha sarı, uzunlar daha beyaz görüntü veriyordu. White visionda ise tam tersi; kısalar daha beyaz, uzunlar daha sarı. Uzunlardaki aşırı yansıma durumu bu ampüllerde yok. Farların dışarıdan görünüşü daha şık. Üstelik kutusundan 2 adet w5w beyaz ışık veren park lambası çıktı. Takım oldular yani. Özetle racing vision dan görüş olarak hiç bir farkı yok.