Fiorino | Fun Club Aksesuar Tuning Modifiye | Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Comformatik Fiorino Otomatik Vites
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
COMFORT MATIC VİTES düz vites ile otomatik vitesi birleştiren Dualogic otomatik vites teknolojisi.

ESP, ASR & HILL HOLDER Özellikleri beraber geliyor.
28gz11d.jpg
j91oy8.jpg
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-...ari-var-mi

ESP Nedir ?

ASR Nedir ?

ABS (Anti Blokaj Sistemi): Frenleme esnasında tekerleklerin bloke olmasını engeller. Böylelikle aracınızın direksiyon hakimiyeti korunmuş olur.
ASR (Anti Patinaj Sistemi): ESP’nin bir parçasıdır. ASR, şartlara bağlı olarak tekerleklerin tahrikini düzenler ve böylelikle traksiyonu düzeltir.
ESP (Elektronik Stabilite Programı): Virajlardaki ve kritik pozisyonlardaki örneğin savrulma tehlikesinde sürüş stabilizasyonunu ve traksiyon kapasitesini iyileştirir.
BAS (Fren Asistanı): Tehlikeli durumlarda, sürücünün hızla fren pedalına basarak harekete geçirdiği, fren yolunu kısaltan bir sistem. Bu sırada frenleme gücü arttırılır.

HILL HOLDER Nedir ?
Hill holder, fren pedalından gaz pedalına geçerken 2 saniye kadar ek bir fren etkisi yaparak aracın yokuş yukarı kalkışlarda geriye kaymasını önleyen bir sistemdir.
Bazı araçlara sonradan da takılabilir.

http://www.uzmantv.com/abs-nedir
http://www.uzmantv.com/esp-nedir
http://www.uzmantv.com/asr-nedir
http://www.uzmantv.com/tiptronic-nedir
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-...ari-var-mi
arkadaşlar Comfort Magic vitesli fiorıno aldım aracı durudrduğumda N konumuna çekiyorum ve haliyle el frenini çekmem gerekiyor kışı el frenini çekmem sorun olabilir diye düşünüyorum acaba araç durduğunda vites arabanın kaçmaması için nerede ya da hangi konumda durması gerekiyor.(el frenini çekmeden)
(17-12-2010, Saat:15:28)Leo27 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]arkadaşlar Comfort Magic vitesli fiorıno aldım aracı durudrduğumda N konumuna çekiyorum ve haliyle el frenini çekmem gerekiyor kışı el frenini çekmem sorun olabilir diye düşünüyorum acaba araç durduğunda vites arabanın kaçmaması için nerede ya da hangi konumda durması gerekiyor.(el frenini çekmeden)

Kitapçığı okumadığınız ortaya çıkıyor arabadaki N boşda demek aracı bu konumda sakın bırakmayınız durdurun stop edin son viteste araç kalır.El frenini çekin.

muallim

evet kitabında vitesi boşa almayın stop ederken diyor

NemO_R

kullanıcı hatası garanti dışı biggrin
conformatic fiorino çok büyük rahatlık alıştım yokuşa yavaş gireseniz araç yığılabiliyor onun dışında alıştım bir kaç kez araç N de kaldı vitese geçmedi stop edip bekledim düzeldi yaşayan oldumu.

NemO_R

bakımın yakın değilse servise danış çok basit bi sıkıntıda olabilir daha sonra başınıda ağarta bilir
2 kez bilgisayara bağlandı benim dediğim hatayı görmek için araba hafızasına alırmış. Ama bilgisayarda hata gözükmedi. Yeni yazılım atıldı. 3 yıl garantisi var sorun olursa değişirler.10000 km ye az kaldı gidince sorarım tekar.

NemO_R

abi gerekirse yola çıkıp adamlarla test ettirin sürekli olarakyapıosa biz arkadaşın nemosunda debriyaj sıkıntısı vardı 100 km yol yaptık elemanla sıkıntıyı görsün diye
haklısın denediler sorun yok dendi geçen 1 kez daha yaptı
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18