Fiorino Nemo Bipper | Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: fiorino elektrik kesintisi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
arkadaşlar merhaba. Benim 74000 km de 2009 model fiorinom var, ilk sahibiyim ve araç oldukça temiz kullanıldı.son birkaç aydır araç hareket halinde anlık elektrik kesintileri olmaya başladı ve bunun tehlikeli olmasından korkuyorum. araç stop etmiş gibi ışıkları yanıyor teyp gidip geliyor fakat araç stop etmiyor. yetkili servise götürdüm kendi test araçlarında da böyle bir sorunla karşılaştıklarını ama arızayı bulamadıklarını belirttiler ve tüm elektrik tesisatını değiştirdiklerini ve benim aracımın da tesisatını değiştirme teklifinde bulundular maliyet olarak da 5-6 binden bahsettiler. başka elektrikçilere de götürdüm fakat onlarda arızayı bulamadılar. elektrik kesintisini her zaman yapmıyor bazen 15 günde bir bazende 2-3 günde bir yapıyor. bu yüzden aracı bıraktığım ustalar bilgisayara bağladılar ama görünen bir arıza olmadığı için bulamadılar. aküden olduğunu düşündüm ve aküyü değiştirttim ama değişen bir şey olmadı. küçük bir ilde oturuyorum ondan götürebileceğim çok fazla yerde yok.başına bu durum gelen veya bilgisi olan birileri varsa yardımcı olursa sevinirim.
Şase ne durumda?

mrt03mrt
Ben arabadan pek anlayan biri değilim ama kaçak filan yok sanırım.sarsıntıdanmı diye düşünüp çok denedim ama alakası yok aküdenmi deyip altı ay önce aldığım akünün yenisini taktırttım oda değil,araç ilk çalıştırmamda calışıyor,hiç ikiletmedi ama böyle yapıyor.çoluk çocuk biniyoruz valla birgün stop edicek direksiyon fren filan kitlenecek diye korkuyorum.
(23-01-2015, Saat:01:24)zlevooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben arabadan pek anlayan biri değilim ama kaçak filan yok sanırım.sarsıntıdanmı diye düşünüp çok denedim ama alakası yok aküdenmi deyip altı ay önce aldığım akünün yenisini taktırttım oda değil,araç ilk çalıştırmamda calışıyor,hiç ikiletmedi ama böyle yapıyor.çoluk çocuk biniyoruz valla birgün stop edicek direksiyon fren filan kitlenecek diye korkuyorum.

arkadaşım işini bilen bie yere git motoru yıkat komple sorun çözülecektir
Aracın motorunu yıkatmak fayda edermi,elektrikle ilgili bir problem için.
Sigorta kutusunu kontrol ettirin. Özellikle de röleleri. Eski aracım bravo turbo sport ta aynı şey vardı. Yolda 90 ile giderken kesti elektriği güç bela durdum. Bazen baya tehlikeli durumlar yapabiliyor. Sorun 25 tl lik bir röle imiş.
(22-01-2015, Saat:22:55)zlevooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]arkadaşlar merhaba. Benim 74000 km de 2009 model fiorinom var, ilk sahibiyim ve araç oldukça temiz kullanıldı.son birkaç aydır araç hareket halinde anlık elektrik kesintileri olmaya başladı ve bunun tehlikeli olmasından korkuyorum. araç stop etmiş gibi ışıkları yanıyor teyp gidip geliyor fakat araç stop etmiyor. yetkili servise götürdüm kendi test araçlarında da böyle bir sorunla karşılaştıklarını ama arızayı bulamadıklarını belirttiler ve tüm elektrik tesisatını değiştirdiklerini ve benim aracımın da tesisatını değiştirme teklifinde bulundular maliyet olarak da 5-6 binden bahsettiler. başka elektrikçilere de götürdüm fakat onlarda arızayı bulamadılar. elektrik kesintisini her zaman yapmıyor bazen 15 günde bir bazende 2-3 günde bir yapıyor. bu yüzden aracı bıraktığım ustalar bilgisayara bağladılar ama görünen bir arıza olmadığı için bulamadılar. aküden olduğunu düşündüm ve aküyü değiştirttim ama değişen bir şey olmadı. küçük bir ilde oturuyorum ondan götürebileceğim çok fazla yerde yok.başına bu durum gelen veya bilgisi olan birileri varsa yardımcı olursa sevinirim.

aynı arıza benim 2010 model fio dada var. bir çözüm bulabildinizmi
Arkadaslar aynı sorun bnm 2010 fioriodada var çözüm bulabilen varmı
Selam
Arkadaslarburda en akla yatkin kisim sanirim sigorta kutusu....oraya bakin sanirim su aliyor,altta baglantilar var m..otor ksminda yada onzlar su aliyor yada nem....aracin bildigimkadariyla bivar r yerinden akim kontrolu yapiliyor...youtubedee var bir bakayim.....

https://m.youtube.com/watch?v=msMeZbBt9Eg buna bir bakin derim

Turbonun vesting haus baglantisini rwd40 yaglayin...bide fislerin hepsini sokup hava tutarak tekrar takk....ben yaptim sadece 1 saatini alir....
Arkadaslar motoru yıkat demiş ama işe yararmı ki?

Sanayide usta sarj dinamosunu sökcem diyo
Sayfalar: 1 2 3