Fiorino | Fun Club Aksesuar Tuning Modifiye | Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: FİORİNO BOSCH AUX KABLO YAPIMI SADECE 3 TL
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

harun_0045

FİAT FİORİNO BOSCH MARKA TEYBİ OLANLAR İÇİN AUX KABLOSU TEYBE NASIL BAĞLANIR?
1- 1 ADET AUX KABLOSU ALINIZ.(RESİM 1'E BAKINIZ)
2- KABLOYU KESİNİZ, 3.5 MM JACK OLAN KISIM DEĞİL DİĞER KISIM ÇÜNKÜ BİR DAHA EK KABLO BAĞLAMANIZA GEREK KALMAZ, KESİLEN DİĞER UCUN KABLOSUNU SIYIRIP TEYBE UYGUN OLAN UCLARI KABLOYA TAKMALISINIZ. ALACAĞINIZ UÇ BU (RESİM 2 YE BAKINIZ)
3- TEYBİ YERİNDEN SÖKMEK GEREKİYOR, BUNUN İÇİN YAPILMASI GEREKEN TEYBİN ÜZERİNDEKİ 4 ADET DELİĞE YA ORİJİNAL TEYP SÖKME APARATI YADA BENİM GİBİ 4 ADET KISA ÇİVİ SOKARAK HAFİFÇE TEYBİ KENDİNİZE DOĞRU ÇEKMELİSİNİZ.
4- TEYP YERİNDEN SÖKÜLDÜKTEN SONRA TEYBİN ARKASINDA SOKET VAR RESİMDE İŞARETLİ OLAN YERLERE AUX KABLOSUNUN 3 KABLOSUNU, GEREKEN YERLERE TAKMANIZ GEREKİYOR. ŞEMADAKİ MEVCUT OLAN KIRMIZI İŞARETLEDİĞİMİZ YERLERE (RESİM 3'E BAKINIZ)
5-1 No'lu pin = KABLODAN GELEN ARTI UÇ
2 No'lu pin = KABLODAN GELEN ŞASE UCU
3 no'lu pin = KABLODAN GELEN EKSİ UCU (RESİM 6'YA BAKINIZ)
6- AUX KABLOSUNU BAĞLADIKTAN SONRA İLK AŞAMA BİTTİ, ŞİMDİ GELELİM TEYBE KISA DEVRE VERMEYE, ÇOK KISA BİR KABLO ALIN VE BU KABLOYU RESİM 4'TEKİ GİBİ LEHİMLEYİN YADA BENİM GİBİ KABLOYU PENSE YARDIMIYLA SIKIŞTIRIP ETRAFINA SİYAH BANT SARIN. KABLOYU KÖPRÜ OLARAK KULLANIYORUZ (RESİM 4'E BAKINIZ)
7- BU KABLOYU 2 TARAFINIDA MAVİ OLARAK İŞARETLEDİĞİMİZ YERLERE TAKINIZ. (RESİM 5'E BAKINIZ)
8- KABLO BAĞLAMA İŞİMİZ BİTTİ GEÇMİŞ OLSUN smile ŞİMDİ TEYBİ TAKMADAN ÖNCE KABLOYU DIŞARIYA ÇIKARINIZ, TELEFON YADA MP3, MP4 BAĞLAYABİLECEĞİNİZ EN UYGUN YERE DOĞRU ÇIKARIN, MESELA BENİMKİ DİREKSİYONUN HEMEN SAĞINDAN ÇIKIP VİTES TOPUZUNUN ÖNÜNDEKİ O BOŞLUKTA DURUYOR..
9- TEYBE KABLOLARI TAKARKEN ÇOK DİKKAT EDİN SADECE ŞEMADAKİ OLAN YERLERE KABLO TAKIN FARKLI YERLERE ASLA TAKMAYIN TEYBİN ÇIKIŞLARINI YAKABİLİRSİNİZ. (RESİM 7'YE BAKINIZ)
10- MP3 TUŞUNA BASIN VE DAHA ÖNCE ÇIKMAYAN AUX YAZISINI GÖRECEKSİNİZ. (RESİM 8'E BAKINIZ)
11- SON OLARAK TEYBİ YERİNDEN ÇIKARDIĞINIZ GİBİ YAVAŞÇA YERİNE YERLEŞTİRİN.. (KOLAY GELSİN)
NOT: FOTOLAR ALINTIDIR, YAZIYI YETERİNCE AÇIKLAYICI OLSUN DİYE KENDİM YAZDIM...

RES_M_1.jpg

RES_M_2.jpg

RES_M_3.jpg

RES_M_4.jpg

RES_M_5.jpg

RES_M_6.jpg

RES_M_7.jpg

RES_M_8.jpg
arkadaslar ben yaptım calısıyo hatta maliyeti cok ucuza isteyen olursa izmirden yapar weririm kesin çalısıyo hatta kendi ses sistemcime taktırdım su an cok iyide calısıyo
Usta kaç paraya yaparsın


Sent from my iPhone using Tapatalk

Usta kaç paraya yaparsın


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ünal35 ben beceremedim hatta sigortayı yaktım. Banada yardımcı olurmusunuz
arkadaslar kabloyu ben size papuçlarıyla teslim ederim bana özelden ulaşın yeter hatta izmir içi ise kendi ses ve müzik sistemcime bağlatabiliriz
Yahu banada lazım şu Kablolar sirinyer deyim Ünal kardeşim nasıl yapacağız onu bari göster.
Arkadaşlar ben yaptım jackı telefona komple taktığım zaman ses boğuk çıkarıyor ama biraz gevşetimmi şase ucu telefona değmeyince ses net çıkıyor bunun bi çözümü varmıdır sad
Arkadaşlar merhaba benim aracım 2010 fiorino emotion teybin üzerinde (BOSCH 2250 MP3 TE SB08) ve (versiyonu da 26.14) olarak
yazıyor kısacası bu teyp için aux yapılıyor mu? Herkes her yerde bir şeyler yazılmış ama sonuç olarak yazan kişilerin teypleri farklı olabilir. Anladığım kadarıyla Bosch olması yetmiyor versiyon versiyon değiştirmişler. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Benim fiorinoda denedim ben sonuç vermedi. teyp versiyonu önemli sanırım bunun için ve teybin etiketinde aux yazısı bulunmalıymış.