Fiorino | Fun Club Aksesuar Tuning Modifiye | Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: 2016 premio 95'le aranızdayım
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Tüm forum ahalisine merhaba,
İlk hafta itibariyle beklentilerimi karşıladı. Motor performansı daha önce kullandığım dacia dokker la kıyaslandığında daha serin kanlı bir tarzı var diyebilirim. Dokker daha atik gibiydi ama kesinlikle fiorino kadar dengeli ve kendinden emin değildim. Turbo bu arabanın herşeyi gibi ve motorla uyumu müthiş.

Çok daha önemli konu ise; yine daha önce kullandığım fluance ve dokker dan kesinlikle daha iyi olduğu yürüyeninin stabilliği ve çok kararlı yere basması. Direksiyonu, aile aracı olarak kullandığımız Peugeot 5008 kadar rahat desem yeridir. Uzun yolda ve yüksek süratte kesinlikle yormuyor.
Yol tutuşu sınıfına göre çok iyi bence. Süspansiyonlarının sert olması viraj içinde ufak direksiyon hareketlerinizde size sürpriz yaşamıyor. Bu güven hissi aracın binek ve bir aile aracı kimliğine kesinlikle katkı yapıyor.

Peugeot 5008 den bile iyi olan bir yönü ise; kesinlikle
start-stop'udur. Muhteşem güzel çalışıyor. Çoğu zaman hissetmiyorum devrede olduğunu tekrar çalıştığını. Belki motorun nispeten küçük olmasının bunda bir katkısı vardır. Ama daha önce deneyimlediğim jeep markasının SUV aracında bu start-stop kamyon hissini iliklerinize hissetmenize yıl açıyordu. Fiat bu işi iyi geliştirmiş bence...

Yaşadığım tek sorun şimdilik, emniyet kemeri ikazının bağlı olsa bile ara ara ötmesi. O da anladığım kadarıyla biraz kronik bir problemmiş. Servise sordum getirin garantiden değiştiririz dedi.

Şimdilik bu kadar olsun. Pc den detaylı yorumlarımı paylaşacağım. Sevgiyle kalın. Sıhhat ve selamet sizinle olsun.
Not: Herşey bir yana, çok şeker bir araba yaa... smile
aracınız hayırlı olsun,aynı model ve aynı yıl bende de var.Şu her yıl muayene derdi olmasa hep binilecek bir araba.
hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dilegi ile

Samsung S8 SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba dostlar, Yaklaşık iki haftalık sürüş tecrübeme göre güncel bir yorum yapmam gerekirse;
1- yakıt konusunda; eğer aracın kendi bilgisayarının verilerini baz alırsak kesinlikle fabrika verileriyle alakası olmayan bir durumla karşılaştım. Çünkü şehir içinde ne kadar sakin kullanırsam kullanayım (ki bundan kastım, düşük devir yüksek vites değil, ayarında bir kullanım) 100 km'de 8.5 litrenin altına düşüremedim. Yanlış bilmiyorsam fabrika verileri yaklaşık şehir içi için 5.2 lt/100km. Yani benim araç neredeyse bir buçuk kat fazla yakıyor.
Gel gelelim benim hesaplarıma; bir depo mazot koydum, sakin kullanımla çeyrek deposunu harcadım ve gittiğim yol 150 km. Buradan hareketle ben bu aracın bir deposuna 600 km yol yaparım şehir içinde. Bu da demek oluyor ki; (bir depo 45 litre diye biliyorum) ben 100 kilometrede 7.5 litre yakıt tüketiyorum.
Şimdi, bu durum normal mi? Sizlerin tecrübeleri ne yönde? Biz bu aracı özellikle 95 beygirilik motorla aldık ki nispeten az yaksın. İkinci el tertemiz 15.000 km de aldık ve 2016 model. Acaba bir kazık mı yedik? Aracın bir sıkıntısı olabilir mi? Ben bu fazla yakmayı hastanın ishal olmasına benzetirim. Yarın bir gün yüksek ateşle acil kapılarında sürünmeyelim... Ne dersiniz sevgili fiorino dostları?

2- tüm bu yakıtla ilgili aklıma takılanların yanında performansından genel olarak memnunum. 1300 Bi motor için bence iyi. Devir aralığı kısa olmasına rağmen turbo devredeyken tadından yenmiyor diyebilirim.

3- hill holder'a alışmam zor oldu yokuşlarda acele edip kavrama yapıp gaz verdiğinizde enteresan bir şekilde araç gaz yemiyor ve istop ediyordu. Manuelde hill holder nasıl olur diye merak ediyordum. Böyle oluyormuş, ona ayak uydurup bıraktığı anda gaz vermeniz gerekiyormuş. Buna alıştıktan sonra soru yaşamadım. Ve hill holder'ın tadını çıkardım.

1. Maddede belirttiğim sorunla ilgili tecrübelerinizi aktarırsanız çok memnun olurum.

Sevgiyle kalın, hoşçakalın...
anladığım kadarıyla araç iki yıl boyunca hep şehir içi kullanılmış -km si düşük. dpf tıkanmış olabilir, egr valfi ve turbosu kurum bağlamış olabilir. serviste carbon clean yaptırın derim. yakıt tüketiminiz düşecektir. 

bu araç 1 ve 2 inci viteste mazotu içiyor. ş.içi mümkün mertebe hızlı bir şekilde 3  e çıkın, 30 km\s e kadar düşürebilirsiniz hızınızı. bir de ara hızlanmalarda gazı ezmeden, turbonun devirlenmesini beklemeye özen gösterin. aracı 1.500-2500d\d aralığında kullanmanız nacizane sizin de biliyor olduğunuz tavsiyemdir.