Fiorino Nemo Bipper | Forum


Kaskolarda deprem klozuna dikkat
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 451
Mesaj: 2,197
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 29-11-2010


Kasko olsa bile 'Deprem Teminatı' yoksa hasar ödemesi yapılmıyor

Depremde enkaz altında kalan araçların hasarının karşılanmasının tek yolu kasko sigortasından geçiyor. Sigorta yaptırılsa bile deprem teminat paketi alınmayan araçların hasarı ödenmiyorYAŞANAN büyük can kaybı dışında, çok sayıda bina ve aracın zarar gördüğü Van depreminin acı bilançosu netleşiyor. Enkaz altında kalan araçların hasarı için tek yol kasko sigortalarından geçiyor.
Zorunlu Trafik Sigortası, sadece aracın, karşı tarafa verdiği zararlar için geçerli. Deprem bölgesinde enkaz altında kalan araçlar için, zararı karşılamanın tek yöntemi kasko sigortalarında. TUIK verilerine göre (Temmuz 2011) Van'daki toplam araç sayısı 66 bin 164. Zorunlu trafik sigortası yaptıran araç sayısıysa 53 bin 161.
Van'da kasko sigortalı araçların sayısıyla ilgili bir istatistik bulunmuyor. Ancak, araçların yaklaşık yüzde 20'lik kısmına Zorunlu Trafik Sigortası bile yaptırılmadığı göz önüne alınırsa, bu alandaki oranın çok daha düşük olduğunu tahmin etmek zor değil.

Kasko sigortası hangi hasarları ödemez?
- Ekstra prim ödenip alınmamışsa, deprem, su baskını gibi doğal afetler, yangın, halk hareketleri, terör, nükleer patlamalardan doğan zararlar
- Alkol veya uyuşturucu alındığında doğacak hasarlar
- Deniz, hava taşıması (tarifeli-düzenli seferler hariç) sırasında oluşacak zararlar

FİYATI YÜZDE 20 ETKİLİYOR
KASKO sigortalarında, deprem, su baskını, yangın, terör, halk ayaklanması, nükleer patlama gibi riskler ekstra prim ödeyerek satın alınabiliyor. Bu risklerin tamamını kapsayan paketlerin fiyatı, kasko sigortası bedelinin yaklaşık yüzde 20'lik kısmını oluşturuyor. Kredili alımlarda bankalar her türlü teminatı talep ettikleri için çoğunlukla satın alınıyor. Ancak, isteğe bağlı olarak yapılan kasko sigortalarında, fiyatı yükselttiğinden bu teminatlar alınmayabiliyor.
(ALINTIDIR) Kaynak:Akşan gazetesi 25/11/2011

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Cinsiyet:
Kıdem: 04-11-2011

Bir çok sigorta firmasının tekliflerini listeleyip, görebilme imkanı sunan yeni bir site keşfettim.Verdiği hizmetler ise; trafik sigorta poliçesi, dask (deprem sigortası) gibi hizmetler sağlamakta.

Reklam yapamazsınız

Cevapla
(Son Düzenleme: 05-11-2011, Saat:10:54, Düzenleyen: Admin.) .


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Bilgi] Yeni kaskolarda değişiklik isoskeisos 2 3,161 13-02-2013, Saat:00:43
Son Yorum: ayyildiz42

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.