Fiorino Nemo Bipper | Forum


karter muhafaza hk.da düşünceler
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 451
Mesaj: 2,197
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 29-11-2010


arkadaşlar..
Şu karter muhafazası konusunda FİAT yetkililerinin biz tüketiciye yaptığını görüyomusunuz sesimiz çıkmadıkça bakalım daha bu araçlarda acaba neyi eksik ve kalitesiz yapacaklar
Şimdi soru şu: Bu Fio larda sizce karter muhafazası donanımın olması gerekli bir parçası mı ? Yoksa bir aksesuarmı dır?

Bence bu bir donanımdır ve araca Üretici tarafından üretim sırasında mutlaka takmalı ve öylece tüketime sunmalıdırlar. Bu donanım eksikliğinden dolayı servislerde bunu bize ücretsiz olarak takarak bu konudaki mağduriyetimizi gidermelidirler.
Yok bu bir aksesuar ise o zaman Fiat Servislerinde bulundurup aksesuar olarak satmaları doğaldır diyorum....
Avrupada olsa bu araçları geri çağırıp eksikliklerini mutlaka giderirler...
bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.

.
Konu: 97
Mesaj: 697
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 28-11-2010

Çok doğru aracımızda neden sabit değil bu aksesuar değil bence gereklilik.
[Resim: 6867511184_7d86958ebd.jpg]
Link ve reklam yapmak yasaktır...

.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

tamamı ile maliyetler ile ilgili bir unsur.
birde şuvar koruma sacı olanlar da kazalar esnasında motor yeriden koptuguna ki euro norm ları bunu önemsiyor motorun kabine girip yada sıkıştırp insana zarar vermemesini önemsiyorlar. bir nevi burada tercihi kullanıcıya bıraakmak onların açısında bir kurtuluş gibi düşünün
bn aracımda arazye gittigim için saçı ihtiyaç olarak gördüm ve taktırdım ama sürekli şehir de olan bir araç için bu ihtiyaç olarak algılanmayabilir.

.
Konu: 97
Mesaj: 697
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 28-11-2010

Hımm bu yönü de var anladım. Tşkler
[Resim: 6867511184_7d86958ebd.jpg]
Link ve reklam yapmak yasaktır...

.
Konu: 451
Mesaj: 2,197
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 29-11-2010

muhafaza takma seçeneğini kullanıcıya bırakması AB kriterlerine göre uyması üretici için kabul edilebilir diyelim. Ancak Yine AB standartlarına neden diğer kriterlere de uymuyor o zaman.... Örneğin Artık araçlarda ABS ve ESP AB kriterlerinde olmazsa olmazlardan arkadaşlar.... Oysa bizde hala opsiyonel..... Bana göre motor muhafazası açısından bakarsak karter muhafazası hala gereklilik ve bir donanımdır. Üretici aracı buna göre üretmelidir.Bizden bu donanım için extra ücret almamalıdır.
Ama özellikle büyük kentlerde kullanan arkadaşlarımızın en büyük sıkıntısı olan STEPNE KORUMA ise mutlaka bizim gibi kullanıcıların en büyük ihtiyacıdır....
Malum bu konuda naçizane yaptığım araştırmada bir web adresi bulmuş ve burada paylaşmıştım. Ancak sitede bu yasakmış..Bu nedenle hiç istemeden UYARI almış bulunmaktayım. Şimdi Bu konuda herhangi bir araştırma veya çözüm varsa eğer MODERATÖR arkadaşlardan rica ediyorum Lütfen biz üyelere bildirsinler.

.
Konu: 97
Mesaj: 697
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 28-11-2010

Uyarı konusunda şunu söylemek zorundayız.Bazı üyelerin reklam amaçlı siteyi kullanmak isteyen zihniyetine engel olmak için bunu yapıyoruz.Sizin niyetiniz bu olmayabilir.Ama biz bunu bilemeyiz.Anlaşmalı olduğumuz kurum yada firmalar sponsorluk çerçevesinde site ve link yayınlayabilir.Yada biz yayınlayabiliriz.Bu koenuda tutumumuz böyle,sizlerin önerdiği linkleri bize mesajla bildirmeniz durumunda sakınca yoksa izin verebiliyoruz.Reklam konusunda tavrımız budur.
Kartel koruma konusunda danıştığımız uzman görüşü ise, kaza anında kartel korumanın motoru aşağı düşürmediği ön ksımda oturan kişileri sıkıştırdığı bu nedenle seçimi kullanıcıya bıraktıklarını söylüyorlar.Kaza anında motorun bağlantı noktalarından kopup, kendini aşağı doğru bırakması için kartel koruma takılmıyormuş.Bazen ön yargılı eleştiri yapıyoruz Fiat ın bunu esirgediğini düşünüyoruz.Ama araştırınca bunun böyle olmadığını görüyoruz.
Örnek: Başlangıç Fiyatı 53.081 TL Opel Insignia da kartel koruma yok.

[Resim: arkadangrnm2.jpg]

[Resim: itasarm3.jpg]
[Resim: 6867511184_7d86958ebd.jpg]
Link ve reklam yapmak yasaktır...

(Son Düzenleme: 14-12-2010, Saat:20:02, Düzenleyen: fiorino51.) .
Konu: 451
Mesaj: 2,197
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 29-11-2010

İlgi ve alakan için teşekkür ederim moderatör arkadaşım (Fiorino 51)

Bence hala bu mazeret değil eğer kullanıcıyı düşünüpte seçimi bize bırakıyorlar ise neden FİAT servislerinde bu parçayı takıyorlar? Öyle ise serviste bunu tavsiye etmemeleri ikaz etmeleri gerekmez mi?

Ayrıca aynı duyarlılığı sizden stepne muhafaza için de bekliyoruz. Bu konuda donanım haber forumunda herhalde sizin veya metin hocanın bir uygulaması vardı galiba.. Onu burada paylaşırmısınız ?

.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

ben bu konuda evelce bir yerde yazdım ama tam hatırlamıyorum nerde
benim fio mu oglum (o şimdi kısa dönem asker) istanbuldan aldı getrdi ve gördükki stepne çalınmış.
aldıgımız yere bilidrdik bize sıfır jant ve bizim onayımızla çıkma iyi durumda lastik ile alıp gönderdiler ama ben onu yerine takmadan önce kaportacıma gittim olayı anlattım ve düşün bakalım dedim
oda inceledi ve ne düşündügünü söyledi benim aklımd yattı ve hemen girişti
galvanizli 30*35 x 25*28 ebatlarında bir saç kesti bunun büküm yapacagı noktalardan keserek stepne çukuruna göre bükdü egdi ve yerine uydurdu
bundan amaç stepne çalınmasına sebep olan iki kablonun yan keski ile kesilmesini önlemek için o kabloları gizleyici unsuru oluşturmaktı. sonra bu sacı uçlarını silikonladıgı akıllı vidala ile tabana monteledi işlem bitti bu arada sacı birde gerek olmamasına ragmen boyadı. bende bunları fotolayıp Fiat a gönderdim bunun maliyeti bana 20 tl oldu oysa bunu fiat yapsa 5 tl ye bile mâl olmaz bunun beni telden aradıklarında da söyledim.
yani çözüm basit ama fiat da illa bana söletecek yani birazda kendileri düşünseler dimiii smilesmilesmile

.
Konu: 235
Mesaj: 1,423
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 21-11-2010

Çözümün münkünse resimlerini paylaşın lütfen
[Resim: 6867511184_7d86958ebd.jpg]
Arama Yapmadan Konu Açmayınız TEŞEKKÜRLER.

.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

fotoları buldugumda eklerim şuan bilgiyazar degişikligi oldugu için bellekler de karışıklık var da

.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.